اصغر محمودیان در زندان سمنان دست به اعتصاب غذا زد

 

 

 

رهسا نیوز: اصغر محمودیان، زندانی سیاسی که دیماه گذشته به بهانه اعزام به بهداری ازبند ۳۵۰ زندان اوین فراخوانده وسپس به تبعید اعزام شد، در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی در زندان این شهر دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرنگار رهسا نیوز، اصغرمحمودیان پس از واقعه عاشورای سال ۸۸به همراه همسرش دستگیر وبه بند ۲۰۹ و۲۴۰ زندان اوین منتقل شد وتاصدور رای ،۳۰ ماه را دربازداشت غیرقانونی به سربرد.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست صلواتی قاضی بدنام دادگاه انقلاب ،این زتدانی را به شش سال حبس و تبعید در زندان سمنان محکوم کرد وهمسرش را نیز به ۵ سال زندان محکوم کرد که اکنون در بند بانوان زندان اوین دوران محکومیت خودرا سپری می کند.

این زندانی سیاسی در دهه ۶۰ نیز ۱۰سال حبس را تجربه کرده است وسه تن از خواهران برادرانش نیز درآن دوران به حبس محکوم شده ویکی از آنان اعدام شد.

سال گذشته ودرپی وخامت حال پدر این زندانی سیاسی ،تلاش هایش برای کسب اجازه مرخصی ناکام ماند وپدرش بدون دیدار فرزند به دیار باقی شتافت.

محمودیان ازبیماریهای حاد ریوی ،پروستات و بیماری ستون فقرات رنج می برد وبیماریهایی نظیر اعصاب وروان ،چربی خون وگوارش درپرونده پزشکی اش ثبت شده است.

این زندانی که دربخش زندانیان عادی وخطرناک در زندان سمنان درحبس به سر میبرد ازهفته گذشته ودرپی بی اعتنایی به درمان های حیاتی خود دست به اعتصاب غذا زده وشرایط وخیمی دارد.

مادر این زندانی سیاسی ۶۲ ساله نیز حال خوشی ندارد ودربستر بیماری خواستار آخرین ملاقات با فرزندش است

 

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s