بازداشت 114عکاس خبری در ترکیه

 

 

 

برخی از شبکه های خبری ترکیه و روزنامه حریت از بازداشت و خشونت علیه بیش از یک صد عکاس خبری و شکستن دوربین آنان توسط پلیس و نیروهای امنیتی در این کشور خبر می دهند.

 

به گزارش „تارنمای عکاسی از ایران“ به نقل از انجمن عکاسان ترکیه ، در جریان اعتراض های ضد دولتی مردم در شهر های مختلف ترکیه ، 114 نفر از عکاسان خبری که صحنه های اعتراض ها در ترکیه را به تصویر کشیده بودند ، مورد ضرب و شتم و خشونت پلیس و نیروهای امنیتی این کشور قرار گرفته و بازداشت شده اند.

 

بر پایه این گزارش، شمار زیادی از این عکاسان مورد خشونت پلیس واقع شده و یا عکس های آن ها توسط نیروهای امنیتی ترکیه پاک شده یا از بین رفته اند. بیشتر جراحات عکاسان و خبرنگاران ناشی از شلیک گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی از سوی پلیس بوده است. همچنین بسیاری از این خبرنگاران از ضبط دوربین ها و شکسته شدن آن ها توسط پلیس ترکیه شکایت کرده اند. خبرگزاری مهر نیز به نقل از جروزالم پست،نوشت: „کمیته حمایت از خبرنگاران“ (CPJ)در گزارشی که منتشر کرده از ترکیه به عنوان بزرگترین زندان خبرنگاران جهان نام برده شده است.

 

بر این اساس ترکیه با 49 زندانی خبرنگار بیشترین آمار زندانیان در بین اصحاب رسانه را در سال جاری از آن خود کرده است. طبق گزارش کمیته حمایت از خبرنگاران کشورهایی مانند ترکیه و چین از قوانین حکومتی برای تحت فشار قرار دادن خبرنگاران و به زندان انداختن آنها بهره می گیرند. عکس از:رویترز – مراد سازر تارنمای عکاسی از ایران –

 

http://www.photographyofiran.com/newsdetail-708-fa.html

 

 

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s